امکان ویرایش از طریق
فایل اکسل
برایپکیج های فروشگاهی
 
+ 
اطلاعیه در مورد پاک شدن اطلاعات و  پکیج ها
 

 

در این خبرنامه از ایجاد یک امکان جدید برای پکیج های فروشگاهی در زمینه ویرایش اطلاعات محصولات خبر می دهیم و علاوه بر آن در مورد پاک شدن اطلاعات و پکیج های کلیه مشتریانی که بیش از یک ماه از تاریخ اتمام آنها گذشته صحبت می کنیم. خواهشمند است اطلاعات کامل در زمینه های مذکور را در ادامه مطالعه فرمایید.

امکان ویرایش از طریق فایل اکسل برای پکیج های فروشگاهی
از این پس در پکیج های فروشگاهی امکان گرفتن فایل اکسل از محصولات وجود دارد، در این صورت یک فایل با اطلاعاتی از قبیل نام / قیمت / تعداد کالا / توضیحات و ... استخراج می شود و می توانید هر یک از اطلاعات فوق را ویرایش کنید و با بارگذاری آن فایل اکسل ، کلیه اطلاعات ویرایش شده در قسمت محصولات سایت نیز ویرایش می شود.
این امکان برای کسانی بسیار مناسب است که تعداد محصولات زیادی دارند و یا قیمت های کالاهایشان پس از مدت کوتاهی تغییر می کند.
شاید سخت باشد که برای تغییر قیمت کالاها، تک تک به هر محصول رجوع و قیمت آن را ویرایش کنید، و یا اگر موجودی فروشگاه اینترنتی شما با موجودی فروشگاه فیزیکی شما مشترک باشد، ممکن است هر روز نیاز به بروز رسانی موجودی کالاهای فروشگاه داشته باشید، و در حالت معمول بایستی به تک تک اقلام مراجعه کرده و تعداد آنها را ویرایش کنید، اما با استفاده از این امکان، انجام ویرایش بسیار نسبت به قبل ساده تر است.
برای روشن تر شدن مساله، در این زمینه یک مثال کاربردی ارائه می دهیم.
شما ممکن است یک فروشگاه اینترنتی داشته  و تعداد زیاد و کالاهای متنوعی در آن ثبت کرده باشید. در مورد هر کالا اطلاعاتی در مورد نام کالا / قیمت / موجودی / توضیحات / رنگ و ...وجود دارد. حال فرض کنید بنا به هر دلیلی مجبور به ویرایش برخی یا بیشتر مشخصات کالاها شوید. با توجه به تعداد کالاها، مشخصا ویرایش آنها بصورت تک به تک بسیار زمانگیر خواهد بود. اما با استفاده از امکان مذکور، هرگاه نیاز داشتید که اطلاعات چندین محصول را بصورت همزمان ویرایش کنید، بایستی یک خروجی اکسل از محصولات بگیرید و هر تغییری نیاز دارید در مورد محصولات در فایل خود ایجاد کنید و سپس  فایل خود را بارگذاری کنید.
با استفاده از این روش نیاز به بازکردن چندین محصول و صفحه اینترنتی ندارید و بطور همزمان تغییرات در مورد همه محصولات را ایجاد می کنید.
توجه داشته باشید که امکان تغییر عکس و اضافه کردن کالای جدید در مورد این افزونه وجود ندارد.


چگونه فایل اکسل را خروجی گرفته و بارگزاری کنیم؟
وارد پنل فروشگاهی شوید.
در قسمت محصولات، شاخه مورد نظر را انتخاب کنید.
روی گزینه نمایش که در زیر با قرمز مشخص شده کلیک کنید.

 

روی دکمه خروجی اکسل کلیک کنید و فایل اکسل را دریافت کنید.
پس از انجام تغییرات لازم، فایل اکسل را ذخیره نموده و در همان قسمت، روی دکمه ویرایش از طریق فایل اکسل کلیک کرده و فایل را بارگزاری کنید.
پس از رفرش وب سایت، ملاحظه می کنید که اطلاعات روی وب سایت ویرایش شده اند.


اطلاعیه در مورد پاک شدن اطلاعات و پکیج ها
با توجه به اینکه در چند خبرنامه اخیر هم در مورد پکیج های منقضی اطلاع رسانی شده بود، مجددا تاکید می کنیم که اطلاعات پکیج، و بطور کلی خود پکیج تنها به مدت 1 ماه نگهداری می شود و در صورت عدم تمدید نه تنها این شرکت تعهدی بر نگهداری اطلاعات این پکیج ها ندارد، بلکه کلیه اطلاعات و حتی پکیج نیز پاک می شود.
از این رو در جواب به سوال نمایندگانی که اطلاعات آنها پاک شده است، باید بگوییم از این پس با گذشت بیش از یکماه از تاریخ انقضاء پکیج، پکیج به همراه کلیه اطلاعات آن پاک خواهد شد.
کلیه موارد فوق از تاریخ 1 بهمن (1/11/1395) بطور کامل اجرایی خواهد شد و در این راستا پکیج یک ماه منقضی شده با پکیج 1 سال منقضی شده با هم تفاوتی نخواهند داشت. 

برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم خبرنامه 42 را یکبار دیگر مطالعه فرمایید :
 خبرنامه 42 -سرانجام پکیج های منقضی شده