امکان جدید
 
+ 
معرفی ابزار بررسی کیفیت وب سایت ها

 

یک امکان جدید و معرفی ابزار بررسی کیفیت وب سایت ها
با توجه به اینکه یکی از عوامل بسیار موثر برای بهبود کیفیت و حتی سئو وب سایت ها، این است که بازدیدکننده حس خوبی از استفاده از آن وب سایت داشته باشد و در استفاده از آن راحت باشد. در این خبرنامه ما یک امکان جدید برای سهولت استفاده بازدیدکنندگان از وب سایت شما معرفی می کنیم. در ادامه به معرفی ابزارهایی می پردازیم که نشان می دهند وب سایتهای طراحی شده توسط شما یا بعبارتی وب سایت های مورد استفاده مشتریان شما چقدر خوب هستند و یا چه مشکلاتی دارند. این ابزارها کمک کننده شما برای رفع مشکلات وب سایت ها برای رسیدن به سئو بهتر است.

امکان جدید برای وب سایت ها
یکی از موارد ساده که ممکن است بازدیدکننده شما را دچار مشکل کند، به خاطر سپاری کلمه عبور یا رمز اکانت وی در وب سایت شما می باشد. در واقع این امکان ممکن است از نظر بازدید کننده بسیار عادی بنظر برسد، اما نبود این امکان در وب سایت های طراحی شده توسط شما، می تواند برای بازدیدکنندگان و همین طور صاحبین وب سایتها مشکل ایجاد کند.
از این لحظه به بعد در صفحه ورود کلیه وب سایت های طراحی شده توسط شما امکان بازیابی کلمه عبور وجود دارد.


معرفی ابزار بررسی کیفیت وب سایت ها
چگونه می توان فهمید یک وب سایت کیفیت بالایی دارد یا نه؟ 
وقتی شما وب سایت های خود را با وب سایتهای رقبایتان مقایسه می کنید، چگونه می فهمید کیفیت طراحی سایت چه کسی بهتر است؟ آیا فقط از مقایسه ظاهر و یا گرافیک وب سایت ها به نتیجه می رسید؟ اصلا برای مشخص کردن کیفیت وب سایت ها چه معیارهایی دارید؟
در جهان معیارهایی که برای مشخص کردن کیفیت وب سایت ها مورد استفاده قرار می گیرد، مطابق با معیارهای موتورهای جستجو برای بررسی وب سایت ها می باشد. بنابراین تقریبا مهم ترین معیارها برای مشخص کردن کیفیت وب سایت ها همان معیارهای بررسی سئو وب سایت می باشد و بدین منظور ابزارهای زیادی بوجود آمده اند. در این خبرنامه سعی می کنیم شما را با چند تا از این ابزارهای بررسی کیفیت وب سایت آشنا کنیم تا علاوه بر آشنایی بتوانید از آنها استفاده کنید.

ابزارهای بررسی کیفیت وب سایت
  • ابزار nibbler جهت بررسی وب سایت شما
این ابزار یکی از بهترین و مهم ترین ابزارهای بررسی وب سایت، بررسی سئو سایت و نشان دهنده بیشتر ضعفها و قوت های وب سایت های مورد نظر شما می باشد.
اما این ابزار چه مواردی را مورد بررسی قرار می دهد؟
قابلیت دسترسی (ازجمله قابلیت پرینت گیری صفحات وب سایت، میزان محتوا، دسترسی از طریق دستگاه های مختلف و ...)
بررسی سایت از لحاظ SEM یا بازاریابی موتورهای جستجو (رسانه های اجتماعی مر تبط با سایت)
میزان تجربه وب سایت (مواردی از قبیل بررسی دامنه و میزان عمر آن)
تکتولوژی وب سایت (کیفیت کد، لینکهای داخلی تگ ها و ...) 
  • معرفی دو ابزار دیگر جهت بررسی وب سایت:
وب سایت Found و Varvy's SEO  از جمله وب سایتهایی هستند که شبیه ابزار قبل، به شما در مورد کیفیت وب سایت و گزارش مشکلات آن کمک می کنند، البته این دو وب سایت یک قابلیت جالب توجه نیز دارند و آن امکان گرفتن گزارش در فرمتهایی از جمله PDF است.برای اطلاعات بیشتر در مورد این ابزارها شما را به مطالعه مقاله زیر دعوت می کنیم :
مشاوره 
سئو و ابزارهای مهم آنالیز سئو وب سایت