خبرنامه cmsmelli شماره ۲۰

 

cmsmelli

cmsmelli

 

مقایسه الگوریتم جدید و قدیم گوگل در سئو

 الگوریتم  گوگل

گوگل برای اینکه بتواند از بین میلیون ها وب سایت مختلف فهرست بندی مناسبی داشته باشد و در نهایت بتواند مردم را کمک کند تا بتوانند چیزاهای مختلف را پیدا کنند، از الگوریتم نامشخصی استفاده می کند، الگوریتمی که اطلاعات دقیقی از آن نیست، برای اینکه اگر اطلاعات دقیقی بود یاهو و سایر موتورهای جستجو هم در حرکتی خودجوش به گوگل تبدیل شده و غوغایی بپا می شد . پس این الگوریتم نامشخص است، از طرفی هر چند وقت یکبار برای اینکه اولا تقلب هایی اتفاق نیفتد، و دوما نتایج بهتری بتوانند به مخاطبین نمایش دهند، این الگوریتم ها تغییر کرده و به سمت بهتر شدن می روند. گوگل کلیاتی از الگوریتم ها برای مدیران وب سایت ها اعلام می کند و این مجموعه اقدامات که در زمینه بهینه سازی وب سایت می باشد، شما را کمک میکنند تا به این کلیات ها نزدیک شده و مواردی که برای گوگل اولویت بیشتری دارند را بیشتر رعایت کرده تا نتایج بهتری کسب کنید .

الگوریتم قدیم گوگل ، از روبات به انسان 

 در الگوریتم هایی که چندسال پیش گوگل به آنها توجه می کرد، موارد فنی زیادی دیده میشد، یعنی طراحان وب سایت و برنامه نویسان همواره باید نکات فنی زیادی را در نظر می داشتند تا وب سایت نتایج بهتری کسب کند، به همین جهت هم بسیاری از سایت های غیر معتبر توانستند با ترفندهایی جایگاه های نخست نتایج جستجو را از آن خود کنند . به خاطرات خود رجوع کنید، وقتی عبارت دستور تهیه چای سفید را جستجو می کردید، تبلیغ لاستیک دست دوم در یک وب سایت آگهی را هم برای شما در لابه لای نتایج نمایش داده و حسابی جستجوی شما را بی ارزش می کرد. اما امروزه چقدر با این موضوع درگیر هستید؟ قطعا خیلی کمتر.

الگوریتم جدید گوگل ( الگوریتم مشتری )

چه اتفاقی افتاده است؟ الگوریتم گوگل از موارد فنی که برای روبات ها اهمیت داشت، به مواردی که برای انسان اهمیت زیادی دارد تغییر کرده است . از چند سال گذشته محتوا اهمیت بیشتری پیدا کرده است، محتوایی که متناسب با نیاز کاربر نوشته شده و برای آن کلمات کلیدی مرتبطی تعریف شده باشد ارزش زیادی دارد.
پیگیری هر روزه ی الگوریتم گوگل کاری خسته کننده و هزینه بر است، دغدغه ی خود را تغییر داده و بجای پیگیری الگوریتم جدید گوگل به فکر الگوریتم  مشتری باشید، الگوریتمی که سالهای سال است تغییر نکرده و هر سال تغییر کمی می کند، مشتری از ابتدا هم به دنبال رفع نیازش بوده است، از اینکه وب سایتی پاسخ شفاف و واضح بدهد که : “چه نفعی برای او دارد؟”، الگوریتم مشتری  است که جواب می دهد.

پیروی از الگوریتم مشتری یعنی یافتن نیاز او، و پاسخ به این نیاز

وقتی شما با الگوریتم مشتری پیش بروید، می توانید این اطمینان را داشته باشید که الگوریتم گوگل سال به سال به الگوریتمی که استفاده کرده اید نزدیک تر شده و در نهایت با الگوریتم مشتری یکی خواهد شد .
در الگوریتم جدید گوگل، اینکه وب سایت شما در موبایل و تبلت به درستی نمایش داده شود یا به اصطلاح Mobile Friendly باشد ارزش زیادی دارد، این موضوع از نظر شما فنی است؟ شاید از دیدگاهی که باید کدنویسی سایت اینکار را به خوبی انجام دهد، فنی به نظر برسد. اما واقعیت اینجاست وقتی درصد زیادی از بازدیدهای وب سایت توسط مخاطبینی صورت می گیرد که از ابزار موبایل یا تبلت استفاده می کنند، این موضوع کاملا غیرفنی به نظر رسیده و با الگوریتم رفتاری مخاطب یکی است. در آماری که چند وقت پیش منتشر شد، تعداد دارندگان تلفن همراه هوشمند در ایران ۲۷ میلیون و تعداد کسانی که از اینترنت سیم کارت استفاده می کنند ۹ میلیون اعلام شد. این آمار رشد سریع این ابزار را نشان می دهد، ابزاری که تغییرات زیادی را در وب سایت ها بوجود خواهد آورد.

منبع :نشریه الکترونیک بازاریابی  آنلاین

 

با کلیک : خبرنامه های گذشته را مطالعه کنید