خبرنامه cmsmelli شماره ۲

 

cmsmelli

cmsmelli

آیا شما با CMS Melli آشنایی دارید؟​

اگر تا كنون به آدرس بار سايتهای معروف دقت كرده باشید، حتما آيكن كوچكی كه كنار آدرس سايت قرار دارد را ديده ايد اين آيكن در واقع از جنس همان آيكنهايی است كه ما در محيط ويندوز با آنها سر و كار داريم . در مجموع می توان گفت كه بسياری از وبمسترها (خصوصا سايتها و وبلاگهای برجسته و معروف) علاقه دارند كه آيكنی مخصوص وبلاگ يا سايت خود داشته باشند . برای این کار ،  cmsmelli  امکان قرار دادن آیکن سایت ( favicon  )  را ، به پنل مدیریت اضافه کرده است.

۱) CMS چیست ؟

Cms مخفف کلمه ی Content management system به معنی سیستم های مدیریت محتوا ، می باشد.
یک نرم افزار تحت وب است که بر روی سرور نصب می گردد  . این برنامه به شما اجازه می‌دهد تا محتوای سایت را بدون نیاز به افراد متخصص، مدیریت نموده و ویرایش کنید . 
 
 با CMS  برای  توسعه اطلاعاتی در این سایت ،  نیاز به تغییرات  بنیادی در سیستم و قالب  نمی باشد.

بدون CMS توسعه وتغییرات در بخشهای سایت ، نیاز به تغییرات و ویرایش قالب سایت دارد.

با CMS به دلیل جدا بودن محتوا از قالب سایت ،  به سادگی می توان چیدمان سایت را تغییر داد.

بدون CMS  به دلیل یكپارچگی محتوا و قالب های نمایشی، تغییر ظاهر سایت به محتوای سایت نیز مرتبط میگردد.

۲) چرا CMS Melli ؟

یکی از مهم ترین ویژگی های  cmsmelli این است که ، شما می توانید سایت مشتری را با نام انحصاری و تجاری خود به فروش برسانید ! 
به صورتی که هیچ اسمی از  CMSMelli در هیچ کجای از سایت ، از جمله در کدها و قالب ها ، ذکر نشده است.
ماژول اتصال قالب :بر خلاف cms های معمول ، شما می توانید به دلخواه ، قسمت های مختلف سایت خود را به ماژول های مختلف از جمله ماژول اطلاعیه سایت ، گالری تصاویر ، اخبار و دیگر ماژول ها اتصال بدهید .
ماژول ویرایش قالب :  با این امکان هر تغییری در ظاهر سایت ،از جمله تغییرات و حذف موارد فوق را برای شما فراهم می سازد (رنگ ، جا به جایی ، نوع و رنگ و سایز فونت ، پس زمینه ، حاشیه و ... ) در تنها سیستمی که این ماژول تعبیه شده است ، cmsmelli می باشد . در سیستم های دیگر ، برای عملی کردن چنین عملیاتی ، احتیاج به تغییر و ایجاد کدهای css سایت دارید ، که در خبرنامه های بعدی ، امکانات این ماژول و توضیحات در مورد css داده میشود.
در اکثر cms  های جهان ، اطلاعات وب سایت ، روی هاست های شخصی یا شرکت ها پیاده سازی می شوند و و این کار از لحاظ امنیتی و پشتیبانی دارای مشکلاتی است. Cmsmelli  ، برای حل این مشکلات ، هاست و فضای مورد نیاز برای هر سایت را تأمین می کند و امکاناتی نظیر  ایجاد دامین ، حذف دامین ، ایجاد ایمیل و حذف آن ، ایجاد ساب دامین و حذف آن و دیگر موارد را در اختیار شما قرار خواهد داد.
برای استفاده از cms های مختلف از جمله ووردپرس ، جوملا و دروپال ، با معضلاتی روبرو هستید.
برای کار با این  cms  ها  ، باید آموزش ببنید و مقالات در مورد نصب و توسعه ی آن بخوانید.پیمودن این راه تا رسیدن به بهره بری سایت ، از لحاظ زمان و هزینه ، به صرفه نمی باشد.
وجود قالب های متنوع و زیبا در  www.themeyab.com ، که هر ماه یک تم با قابلیت های جدید ، به آن ها اضافه خواهد شد.
قابل ذکر است که راه اندازی یک شرکت طراحی وب حرفه ای حداقل نیاز به 4 نیرویه فنی و چندین میلیون حقوق ماهیانه دارد که این سیستم هزینه ها و زمان را برای ایجاد یک سایت به حداقل رسانده است.

 

با کلیک : خبرنامه های گذشته را مطالعه کنید